

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fast-Acting Fuse |
| Current Rating | 8 A |
| Color | White |
| Size | 3.10 mm x 1.55 mm x 0.55 mm |
Stock: 1579
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06883
Ext.Price$0.06883
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06883 | $0.06883 |
| 10 | $0.06089 | $0.60890 |
| 50 | $0.05386 | $2.69300 |
| 100 | $0.04712 | $4.71200 |
| 500 | $0.04123 | $20.61500 |
| 1000 | $0.03870 | $38.70000 |
| 3000 | $0.03633 | $108.99000 |
| 5000 | $0.03410 | $170.50000 |
